sobota, 3 marca 2012

Głowa "rodziny" pilnie poszukiwana;)

Bardzo długo nie było w moim domu żadnych mieszkańców(oprócz psa;) jakieś 2 miesiące temu pojawiły się małe bliźniaczki.

Odnalazłam również ich mamę... 

Dziewczynki niestety potrafią tylko siedzieć,a ich kapelusze ktoś brutalnie przytwierdził im do głowy,więc będę musiała troszkę nad nimi popracować, jednak dużo więcej pracy czeka mnie z mamą,
zdawałam sobie sprawę,że będę musiała przerobić jej trochę strój, ale niestety okazało się,że lalka jest za duża,nie mieści się kobita w drzwiach;)

Po rozebraniu jej na części okazało się ze skrócenie jej nie będzie takie łatwe, cała lalka jest porcelanowa,nie wiem jak to zrobić,może ktoś ma jakiś pomysł?Będę musiała szybko nad nimi popracować, bo w takiej formie chyba mężczyzny do domu nie zaciągną;)
8 komentarzy:

 1. Mam identyczną lalkę jak Twoja i moja tak samo przez zbyt obszerną suknie nie mieści się w drzwiach :) Do tej pory nie wiem jak można je przerobić zwłaszcza,że ubrania się przytwierdzone klejem :) Pozdrawiam cieplutko...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli się da ją rozłożyć na części to proponuję zmianę korpusu i zrobienie we własnym zakresie mniejszego z fimo na przykład.Nawet jeśli lalka nie będzie proporcjonalna to zawsze można ją ubrać tak, żeby się wydawało że jest.;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może uda Ci się zdemontować kończyny i uszyć korpus samodzielnie? Mocno wypchać zeby był sztywny. Rączki i nóżki powinny mieć jakieś pętelki przy złączeniach, więc bez problemu powinno udać się je przyszyć tak, żeby nadal były ruchome :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż te lalki... Ja dostałam ostatnio od siostry jedną podobną do twoich bliźniaczek, tyle, że moja ma oderwaną nogę i też nie wiem jak się za nią zabrać. Ściskam cieplutko i życzę udanej renowacji!

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam z Hiszpanii: Podobają mi się twoje bliźnięta porcelany oraz matki ubrania. Nie wiem jak pomóc naprawić te dwie lalki. Mam nadzieję, że jakieś rozwiązanie. Bądź w kontakcie.

  OdpowiedzUsuń
 6. You have such a lovely blog, I like your things! Thank you for joining my blog and my giveaway!! Hugs Sanne

  OdpowiedzUsuń
 7. obrigada pelo comentário e já está participando do sorteio. Seu trabalho é um encanto, adorei a idéia do relógio. Boa sorte no sorteio, já estou te seguindo.
  Bjos.

  OdpowiedzUsuń